Składane pojemniki plastikowe – zredukuj miejsce magazynowania do 80%!

pojemnik składanyRedukcja miejsca składowania pojemników staje się kluczowa podczas gdy trudno jest nam wygospodarować bezpieczne miejsce w magazynie. Pojemniki plastikowe gniazdowe składane jeden w drugi czy pałąkowe to dobra opcja i jedno z ciekawych rozwiązań. Jednak tu chciałbym przedstawić dość innowacyjne może nie popularne rozwiązanie ale skuteczniejsze niż wymieniane wyżej modele. pojemniki te cechuje możliwość składania ścianek do wewnątrz konstrukcji, prze co znacząco redukujemy wysokość pojemnika nawet do 80% jak i co ważne opcja składania nie zwiększa powierzchni pojemnika na szerokość. Pozwala to na skuteczne składowanie w stosy również na paletach zgodnych z systemem Euronorm (EPAL, ISO).

Właściwości i konstrukcja pojemników składanych

pojemnik plastikowy składanyPojemniki te posiadają w konstrukcji ścian blokady, łatwe w obsłudze nawet bez specjalnego przeszkolenia. Redukcja wysokości odbywa się w kilka sekund, tak samo w trybie rozkładania.

Pojemniki te oczywiście mają mniejszą nośność niż kontenery o dnach stałych, jednak szczerze polecamy je do transportu i magazynowania drobnych produktów.

Składane pojemniki magazynowe znacząco przyczyniają się redukcji emisji CO2 oraz kosztów transportu powrotnego.

Wynajem pojemników plastikowych

Ciekawą opcją jest możliwość wynajmu tych pojemników na wygodny okres, szybka dostawa jak i odbiór pojemników po okresie wzmożonej produkcji wpływa znacząco na optymalizację procesów logistycznych.