2

Pojemniki plastikowe Euronorm

pojemnik euronormPojemniki plastikowe to jedne z najczęściej spotykanych produktów w logistyce. Szeroki wachlarz konstrukcji, czy wymiarów, ułatwia ich upowszechnienie oraz zastosowanie zarówno w gałęziach przemysłu czy liniach produkcyjnych na całym Świecie.
Osobną grupą pojemników plastikowych są kontenery Euronorm. Cechuje ich stały znormalizowany wymiar, dzięki czemu z powodzeniem można je stosować z innymi produktami Euronorm.

Plastikowe pojemniki można sztaplować (piętrzyć w stosy) na paletach typu Euro, czy higienicznych H1, H2. Wymiary nie pozwalają na wystawanie pojemników po za obrys palet. Chroni to produkty przed zniszczeniem.

Większość pojemników Euronorm posiada gładkie dno, doskonale współpracujące z systemem rolek na liniach produkcyjnych. Konstrukcja pojemników ułatwia układanie w stosy, poprzez lekkie zachodzenie jednego w drugi. Zapewnia to stabilizację stosów, oraz zmniejsza ryzyko alokacji.

Wśród pojemników Euronorm znajdziemy takie modele jak powszechnie stosowany E2 (600x400x201mm), E1 (600x400x126mm), wysoki E3 (600x400x300mm), czy E6 (600x400x120mm). Jak widać, z łatwością można dobrać wymiary do potrzeb swojego zakładu produkcyjnego. pojemniki Euronorm występują również w wersjach z ażurowymi ściankami czy dnem ułatwiającymi cyrkulacje powietrza.

Ażurowe pojemniki Euronorm – zwiększona wentylacja produktów

Wśród szerokiej gamy pojemników Euronorm spotykamy modele posiadające ażurowe dna oraz ścianki. Ich konstrukcja ułatwia cyrkulacje powietrza pomiędzy składowanymi produktami. Pojemniki tego typu powszechnie stosowane są w chłodniach. Doskonale współpracują z systemami rolek na taśmach produkcyjnych.

pojemnik ażurowyNajczęściej umieszczane w nich są produkty spożywcze jak nabiały, owoce czy warzywa, gdzie ułatwiona cyrkulacja powietrza przyspiesza osiągnięcie optymalnej temperatury magazynowania. Jest to szczególnie ważne przy magazynowaniu produktów wrażliwych na zmiany temperatury oraz z krótkim terminem przydatności.

Pojemniki Euronorm ażurowe również można z powodzeniem stosować w komorach głębokiego mrożenia, mroźniach czy tez podczas transportu mrożonek na dłuższe odległości. Konstrukcja zapobiega powstawaniu grup lodu, zbrylania się szronu. Ułatwia to konfekcjonowanie jak i sortowanie produktów.
Wspomniane wyżej pojemniki doskonale znoszą różnice temperatur nie odkształcając konstrukcji nawet przy zmianach rzędu -30 stopni.

2 Comments

  1. Proszę o informację gdzie można obejrzeć pełną ofertę pojemników plastikowych euronorm. Będę wdzięczny za namiar na katalog wraz z cenami.

Comments are closed.